3 sposoby, by Klienci chętniej odwiedzali Twoją restaurację

3 sposoby, by Klienci chętniej odwiedzali Twoją restaurację

Niewątpliwie najważniejszym aspektem w każdej restauracji są klienci, którzy ją odwiedzają. Nawet najlepszej jakości jedzenie nie ma znaczenia, jeśli nie pojawiają się osoby, które chciałyby go spróbować. Poniżej znajdziesz 3 sposoby, które sprawią, że Twój lokal będzie chętniej odwiedzany, a goście bardziej usatysfakcjonowani.

Nie zapominaj o dekoracjach!

Po pierwsze zadbaj o wystrój. Wiele osób zapomina, jak ważna jest przestrzeń, którą się otaczamy. Klienci często uznają wygląd wnętrza restauracji za jeden z najważniejszych czynników wpływających na ich pozytywną ocenę konkretnego miejsca. Nierzadko aspekt ten plasuje się zaraz po dobrym jedzeniu i sympatycznej obsłudze.

Zastanawiasz się jak łatwo i bez dużej ingerencji udekorować lokal? Świece ozdobne i świeczniki szklane to jeden z najłatwiejszych sposobów na całkowitą odmianę przestrzeni i stworzenie przyjemnego klimatu, który przyciąga tłumy. Świece ozdobne o przyjemnym zapachu sprawią, że atmosfera w restauracji będzie bardziej romantyczna i zachęcająca do zatrzymania się na dłużej. Z kolei świeczniki szklane to prosty sposób na rozjaśnienie pomieszczenia lub wręcz przeciwnie na lekkie przytłumienie światła. Wszystko zależy od koloru klosza, na który się zdecydujesz. Jeśli chcesz osiągnąć efekt rozświetlenia, z pewnością sprawdzą się klosze wykonane z przezroczystego lub przecieranego na złoto szkła. W przypadku potrzeby przygaszenia, najlepiej zadziałają świeczniki szklane w czarnym, fioletowym lub czerwonym kolorze.

 

 

Świecznik Kryształowy Glamour

Świecznik Kryształowy Glamour

 

Serwetki flizelinowe – szybki sposób na finezyjną dekorację stołu

Innym bardzo prostym sposobem na zmianę wystroju są serwetki flizelinowe. Występują one w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu dopasować je można do każdego wnętrza. Oprócz tego łatwo jest je ułożyć w ciekawą formę. Jeśli chcesz nieco odżywić wnętrze restauracji postaw na mocne barwy, np. bordo lub chaber. Natomiast, jeżeli Twoim ulubionym stylem jest glamour, możesz wybrać złote lub połyskujące serwetki flizelinowe. Ciekawą opcją będą także modele śnieżnobiałe ze srebrnym ornamentem na brzegach.

 

Serwetki Flizelinowe Kolorowe Rozety

Serwetki Flizelinowe Kolorowe Rozety

 

Dźwięk ma znaczenie!

Drugim sposobem na zachęcenie Klientów do odwiedzenia Twojej restauracji jest muzyka. W zależności od tego, jakie dania serwujesz, warto dopasować do tego odpowiednie dźwięki. W przypadku eleganckich restauracji dobrze sprawdza się jazz, który z kolei znacznie mniej pasuje do lokali np. w stylu amerykańskim. W takiej sytuacji lepiej wybrać rock lub pop. Określając profil swojego miejsca, warto zapytać klientów jaka muzyka odpowiada im najbardziej. Dobrym pomysłem są także koncerty na żywo.

 

Przyjazna obsługa to klucz do sukcesu

Trzecia kwestia to oczywiście jakość obsługi. Badania rynkowe bardzo często pokazują, że to, w jaki sposób traktowany jest klient, potrafi przesądzić o jego powrocie do konkretnych miejsc. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby załoga Twojej restauracji była uśmiechnięta, sympatyczna i kompetentna. Jeśli nie prowadzisz lokalu klasy premium, możesz pozwolić sobie na to, aby kelnerzy czy barmani byli wyluzowani i traktowali gościa swobodnie. Nie można mylić tego z arogancją, jednak warto zapewnić klientom atmosferę domową, która pozwoli im zapomnieć o problemach dnia codziennego i w pełni się zrelaksować.

Stosując te trzy sposoby, możesz mieć pewność, że ilość klientów znacznie się zwiększy!

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl