Jak ozdobić szklane wazony w restauracji?

Jak ozdobić szklane wazony w restauracji?

Ileż to razy zdarza nam się przestępować próg restauracji, w której panuje surowy, chłodny i nie sprzyjający do przebywania klimat? Co zrobić, aby tego uniknąć? Z pomocą przychodzą szklane wazony, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wypełnią wnętrze nastrojową i klimatyczną atmosferą.

Subtelne, wdzięczne, przepełnione niewymuszonym pięknem i urokiem – takie właśnie są szklane dekoracje, które powinny stanowić wyposażenie każdego lokalu, niezależnie od tego, jaką ma powierzchnię oraz jaki panuje w nim wystrój. Ze względu na swoją uniwersalność, mogą być zaaranżowane w rozmaity sposób. Jednego dnia zachwycą designerskim, nowoczesnym wydźwiękiem, innego z kolei zaskoczą romantycznym charakterem. Szklane wazony otwierają szerokie możliwości, nie tylko ze względu na sposób wykorzystania, ale również umiejscowienie. Błędem jest przekonanie, że mogą znajdować się wyłącznie na stolikach dla klientów. Z równie dużym sukcesem sprawdzą się umieszczone na ladzie baru czy modnej konsoli. Wszechstronność to obok efektownego wyglądu, jedna z najważniejszych zalet szklanych wazonów, która tym bardziej powinna zachęcić do siebie wszystkich niezdecydowanych!

Szklane wazony pozwolą zaczarować wnętrze!

Nie od dziś wiadomo, że szklane dekoracje stanowią synonim elegancji, dobrego smaku i prestiżu. Są wizytówką lokalu, ale również jego właścicieli. Warto zatem zadbać, aby należycie się prezentowały – każdego dnia! A możliwości w tym zakresie są niemal nieograniczone. Wszystko zależy od tego, czym zostaną uzupełnione, gdyż mogą pełnić rolę ozdoby o niebywałych walorach dekoracyjnych lub przedmiot o znaczeniu użytkowym. Co ważne, wcale nie muszą być wyszukane pod względem kształtu czy zastosowanego wzornictwa. Czasem naprawdę wystarczy niewiele, aby za ich sprawą nadać wnętrzu ponadprzeciętnego klimatu. Naczynia szklane dekoracyjne skrywają w sobie ogromny urok, ponieważ dzięki zastosowanemu wypełnieniu mogą swobodnie zmieniać stylistykę wnętrza, dostosowując się do aktualnych potrzeb czy okoliczności.

Kwiaty – idealny towarzysz dla szklanych wazonów

Wśród najchętniej wybieranych można wyróżnić wazony szklane z przezroczystego szkła. Same w sobie stanowią już nie lada ozdobę. Można jednak jeszcze bardziej podnieść ich urok i wypełnić różnymi elementami, które dodatkowo udekorują wnętrze. Na pierwszy ogień idą oczywiście kwiaty. Najlepiej żywe, świeżo ścięte, pasujące do innych elementów wyposażenia restauracji, jak krzesła, poduszki, dekoracje ścienne itp. Największą popularnością cieszą się kompozycje florystyczne z tulipanów, róż, storczyków, a nawet traw! Wiele zależy oczywiście od rodzaju i wielkości wazonu. Do dużych bukietów świetnie sprawdzi się wazon szklany cylinder, który zarówno w pojedynkę, jak i w zestawie po dwie lub trzy sztuki (zróżnicowane pod względem wysokości) doskonale zaprezentuje swój urok. Do mniejszych kompozycji florystycznych polecany jest wazon szklany martini – na wysokiej, smukłej nóżce i z szerokim kielichem. Idealny do rozłożystych, zwisających oraz okrągłych bukiecików.

Wazon Szklany Martini Klasyczne 60cm ϕ18cm

Wazon Szklany Martini 60cm ϕ18cm

Świece? A może inne dekoracje?

Choć kwiaty stanowią piękną oprawę dla szklanych wazonów, można również je łączyć z innymi dodatkami, tworząc tym samym piękne dekoracje podnoszące atrakcyjność lokalu. Bardzo efektownie prezentują się w towarzystwie świec, zarówno zapachowych, pieńkowych, jak i pływających. Sprawdzają się wówczas jako wdzięczne świeczniki szklane. Mogą występować w wersji saute, czyli bez żadnych dodatków lub przeciwnie – zestawione w duecie z kolorowymi kamyczkami, żwirkiem, płatkami róż, suszonymi kwiatami, muszelkami czy potpourri. Świetnym wyborem może okazać się wazon szklany tuba, który ze względu na różnorodność średnic i wysokości zachwyca swoją ponadprzeciętną uniwersalnością, w fenomenalny sposób dostosowując się do okazji, jak również pory roku.

Wazon Szklany Tuba 30cm ϕ 15cm

Wazon Szklany Tuba 30cm ϕ 15cm

Las w słoiku

Wazony szklane mogą stanowić bazę do stworzenia tak modnego w ostatnim czasie lasu w szkle. Nie tylko pięknie wyglądają w takiej oprawie, ale również wprowadzają do wnętrza elementy natury – zaskakując przez wiele lat nieskazitelnym wyglądem (oczywiście przy zachowaniu zasad właściwej pielęgnacji). Taką dekorację można kupić gotową lub wykonać własnoręcznie. Korzystając z drugiej opcji należy zaopatrzyć się w wazon szklany kula i wypełnić go dowolnie wybranymi kompozycjami z mchu, szyszek, gałązek świerkowych oraz wielu innych. Urozmaiceniem dekoracji mogą być światełka LED, w subtelny sposób podkreślające wyjątkowość stworzonej ozdoby.

Wazon Szklany Kula Grube Szkło ϕ 25 cm

Wazon Szklany Kula Grube Szkło ϕ 25 cm

Dekoracyjne wazony szklane to bez wątpienia uniwersalne ozdoby pasujące do każdej restauracji. Eleganckie i pełne niezobowiązującego uroku mogą bez przeszkód zmieniać wystrój pomieszczenia – i to bez ponoszenia dużych wydatków i konieczności przeprowadzania kosztownych remontów. A wszystko to dzięki łatwemu manewrowaniu z rodzajami ich wypełnienia. Prawda, że proste?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl