Jak udekorować restaurację w okresie zimowym?

Jak udekorować restaurację w okresie zimowym?

Zimowe, rozgrzewające menu to nie jedyna rzecz, jaką może wyróżnić się restauracja. Gdy za oknem mróz i śnieg warto zadbać o taki wystrój lokalu, który stworzy przyjemną atmosferę. Na przekór niesprzyjającej, nie zawsze typowo zimowej aury, warto zadbać o dekorację dającą wrażenie ciepła i przytulności oraz gwarantującą klimatyczny nastrój. W takim otoczeniu nie tylko przebywa się milej, ale lepiej smakują też potrawy. A klienci, zarówno ci stali, jak i przebywający w okolicy tylko przejazdem, miło wspominają chwile spędzone w przyjemnym otoczeniu.

Okres zimowy nie musi być nudny i przygnębiający. Za sprawą zastosowania we wnętrzu odpowiedniego wystroju nabiera barw. Ozdoby zimowe pozwalają zaaranżować atrakcyjne wnętrze. Jeśli wśród dekoracji znajdą się również ozdoby świąteczne, dodatkowo wprowadzimy do lokalu odrobinę towarzyszącej im magii. Wybór zimowo-świątecznych dekoracji jest bardzo szeroki, co pozwala na budowanie wystroju dokładnie odzwierciedlającego wizję dekoratora.

Dekorowanie stołu

Planując efektowny zimowy wystrój restauracji, nie należy ograniczać się do ustawienia w lokalu choinki. Niezwykle istotnym elementem aranżacji pomagającym w budowaniu odpowiedniego klimatu, są dostosowane do okoliczności tekstylia. W restauracjach warto wykorzystać obrusy świąteczne i bieżniki. Zimowe i bożonarodzeniowe motywy świetnie sprawdzają się w roli sezonowej dekoracji i pozwalają budować w lokalu odpowiedni, zimowo-świąteczny nastrój. Mogą być wykorzystywane do ozdabiania lokalu przez kilka kolejnych sezonów. Ich różnorodność nie ogranicza się tylko do odmiennych motywów. Świąteczne obrusy i bieżniki różnią pod względem wielkości, kształtu i kolorystyki. Wśród restauratorów dużą popularnością cieszą się te, które wyróżniają się takimi cechami, jak wytrzymałość i plamoodporność.

Bieżnik na Stół Dunicel Cozy Winter 40cm x 24m 4 rolki

Bieżnik na Stół Dunicel Cozy Winter 40 cm x 24 m 4 rolki

Jeśli chcemy, by w restauracji zagościł prawdziwie świąteczny nastrój, ustawmy na stole świeczniki szklane i świece ozdobne. Te mogą przybierać przeróżne formy, kolorystykę oraz wielkość. Niektóre z nich mogą mieć dodatkowe elementy ozdobne, jak na przykład czerwona świeca pieńkowa crystal z perłową aplikacją. Warto zadbać też o to, by na stole znalazły się również okolicznościowe serwetki.

 Szklana Bomboniera na Candy Bar Choinka Swiąteczna 30cm

Szklana Bomboniera na Candy Bar Choinka Swiąteczna 30 cm

Ozdoby w lokalu

Świetnym pomysłem jest rozlokowanie dekoracji w taki sposób, by w każdej części restauracji klienci odczuwali klimatyczny zimowo-świąteczny nastrój. Poza dekorowaniem stołów można postawić także na szereg innych, tematycznych ozdób. To może być przykładowo wykonany samodzielnie lub zakupiony na tę okoliczność stroik, który ozdobi blat baru albo dekoracyjne oświetlenie. Świetnie sprawdzają się w takiej roli świetne girlandy. Dobrym pomysłem jest również wykonanie dekoracji w formie małych lampionów albo ozdobnych słojów, w których zostaną umieszczone lampki drucik świetlny 40 MicroLED Ciepłe na baterie. Słoje szklane dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, a w aranżacjach mogą pojawić się jako samodzielna ozdoba lub zestawiane razem po dwie lub trzy sztuki. Poza świetlnym drucikiem można umieścić w środku charakterystyczne dla bożonarodzeniowych dekoracji elementy, takie jak szyszki, suszoną cytrynę albo bombki.

Bombka Szklana Wisząca Mała ϕ 11cm

Bombka Szklana Wisząca Mała ϕ 11 cm

W restauracji świetnie sprawdzają się też girlandy świerkowe, imitujące naturalne gałązki z igliwiem. W lokalu można nimi ozdabiać różne elementy wystroju, takie jak poręcze, kolumny, bar, czy stoły. Na girlandach, podobnie jak na tradycyjnej choince, mogą zostać zawieszone bombki lub dekoracje świetlne. Alternatywą dla sztucznych, zielonych gałązek, takich jak girlanda świerk zielony z szyszkami, są świetlne girlandy cotton balls albo girlandy wykonane z charakterystycznych dla bożonarodzeniowego okresu dekoracji, na przykład złotych i srebrnych gwiazdek.

Girlanda Perłowa 5 szt. Biała

Girlanda Perłowa 5 szt. Biała

Dekorowanie przestrzeni zewnętrznej

Zanim klienci trafią do restauracji, mają okazję zobaczyć jej budynek z zewnątrz. Efektowne zimowe ozdoby, obok smacznie brzmiącego menu, mogą być dodatkowym bodźcem i świetną zachętą do odwiedzenia konkretnego lokalu. Dlatego warto postarać się również o dekoracje zewnętrzne. Jakie ozdoby mogą pojawić się przed wejściem do budynku? Z pewnością dobrze sprawdzą się tam wspomniane wcześniej świerkowe girlandy i dekoracje świetlne. Można przyozdobić nimi elementy konstrukcyjne budynku takie kolumny, balustrady, poręcze albo dach. Jeżeli przed lokalem rośnie okazałe i cechujące się ładnym pokrojem drzewko iglaste, również warto je przyozdobić. Do tego celu można wykorzystać lampki ozdobne przeznaczone do użytku zewnętrznego. Świetną alternatywą będzie też ustawiony u progu drzwi wejściowych duży lampion z umieszczonym wewnątrz drucikiem świetlnym LED. Przy wyborze oświetlenia użytkowanego na zewnątrz należy zwrócić uwagę na stopień jego wodoszczelności. Atrakcyjnie wyglądają również ustawione przed wejściem do lokalu wykonane z filcu i wełny czesankowej skrzaty oraz ozdoby świetlne w formie sań i reniferów.

Choinka Śnieżona na Naturalnym Pniu 80cm

Choinka Śnieżona na Naturalnym Pniu 80 cm

Rodzajów dekoracji, które w okresie zimowo-świątecznym mogą zagościć zarówno na zewnątrz restauracji, jak i w jej wnętrzu jest naprawdę wiele. To wpływa na różnorodność tworzonych aranżacji i umożliwia ich dostosowanie do oczekiwań konkretnego restauratora.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl