Jak wprowadzić jesienny klimat w restauracji?

Jak wprowadzić jesienny klimat w restauracji?

Kapryśna, jesienna pogoda sprawia, że częściej lubimy przesiadywać w restauracjach. Zwłaszcza w tych, w których panuje ciepła, nastrojowa atmosfera. Niestety, o ile niektóre lokale gastronomiczne są chętnie oblegane, inne w tym samym czasie świecą pustkami. Jak zatem zachęcić klientów do przyjścia?

Jak dekoracja restauracji wpływa na ogólny odbiór przestrzeni?

O tym, że „diabeł tkwi w szczegółach”, wie zapewne każdy. Jednak w branży gastronomicznej te słowa mają szczególne znaczenie. Na prestiż, renomę i poziom restauracji wpływa bowiem nie tylko różnorodność i jakość serwowanych dań czy poziom obsługi. Jak głosi inne, równie znane porzekadło: „nie samym chlebem żyje człowiek”. Dlatego równie duże znaczenie ma wystrój wnętrz. Detale, takie jak kolor czy światło potrafią wpłynąć na ogólny odbiór lokalu i wykreować w nim niepowtarzalny klimat. Zwłaszcza, że jesień jest okresem, w którym mała ilość słońca powoduje nie tylko ograniczoną ilość witaminy D, ale również pogorszenie samopoczucia, chandrę, depresję. To właśnie z tego powodu tak chętnie przebywamy w miejscach, w których panuje ciepła i klimatyczna atmosfera - chociażby w ten sposób wynagradzająca niesprzyjające warunki pogodowe za oknem...

Paleta barw złotej jesieni – jako recepta na aranżacyjny sukces!

Jesień, u większości osób, nie kojarzy się najlepiej. Tęsknimy za wysokimi temperaturami, przyjemnie muskającym ciało słońcem i energią do działania. Nic zatem dziwnego, że tak silnie oddziałujemy na kolory. Aby zatem uzyskać ciepły i przytulny we wnętrzu restauracyjnym nastrój, warto skorzystać z bogatej palety jasnych kolorów, które w dużym stopniu zrekompensują brak słońca na zewnątrz. Swoistego rodzaju pewniakiem w tej sytuacji są wszelkie odcienie złota, żółci, pomarańczy i czerwieni, które uzupełnione ciepłymi beżami i brązami skutecznie podniosą temperaturę pomieszczenia, kreując w nim przyjemny i nastrojowy klimat. Czasem naprawdę potrzeba niewiele, aby stworzyć wnętrze zachęcające do wygodnego zajęcia miejsca przy stoliku i zamówienia rozgrzewającego trunku czy potrawy. Niekiedy wystarczą odpowiednie dekoracje stołu, jak chociażby kolorystycznie dopasowane tekstylia, aby w jednej chwili odmienić wygląd lokalu. Z pomocą przychodzą piękne, idealnie wyprasowane obrusy, uzupełnione o kolorowe bieżniki i serwetki flizelinowe, które w połączeniu tworzą urokliwą aranżację stołu.

Bieżnik Flizelinowy 0,5m x 8m Złoty Metalik

Bieżnik Flizelinowy 0,5m x 8m Złoty Metalik

Światło! Więcej światła!

Jesienią dni stają się coraz krótsze. Dlatego w restauracji, oprócz stałych opraw świetlnych, powinny pojawić się różnorodne świeczniki, świece ozdobne i pływające tealighty. Emitując łagodne i przytłumione światło zaproszą do wspólnego, jesiennego biesiadowania – nawet, gdy za oknem słota i plucha.

Świeca Ozdobna Pieńkowa Classic Metalik Złota 12 cm Φ 8cm

Świeca Ozdobna Pieńkowa Classic Metalik Złota 12 cm Φ 8cm

Tańczące płomienie świec skutecznie przełamią wszechobecny chłód oraz ciemność i wprowadzą aurę przytulności. Ich rola w restauracji jest zatem niezaprzeczalna.

Dary jesieni, czyli jakich dekoracji nie może zabraknąć w restauracji?

Jesienne dekoracje to prawdziwy festiwal kolorów, który z sukcesem można przemycić do swojej restauracji, aby w ten sposób odczarować ponurą aurę za oknem. Z pomocą przychodzą charakterystyczne akcenty dekoracyjne w postaci suszonych liści, kasztanów, żołędzi czy korali jarzębiny, które efektownie zaprezentują się po umieszczeniu w pięknych, misach szklanych. Taka ozdoba z pewnością wprowadzi do wnętrza przyjemny powiew optymizmu i przytulności.

Misa Szklana Dekoracyjna Ukośna 19cm ϕ19cm

Misa Szklana Dekoracyjna Ukośna 19cm ϕ19cm

Wygląd restauracji odmienią również popularne, jesienne kwiaty i rośliny. Mowa oczywiście o hortensji czy wrzosie, z których można wykonać piękne, jesienne kompozycje. Idealne jako uzupełnienie wazonów szklanych!

Wazon Szklany Cylinder Szeroki 20cm ϕ 15cm

Wazon Szklany Cylinder Szeroki 20cm ϕ 15cm

Warto sięgnąć również po jesienne warzywa lub owoce. Szczególnie polecane są te, na których bazuje restauracyjne menu. Jeśli zatem w lokalu serwowana jest pyszna szarlotka, rozkoszująca podniebienie tarta z gruszkami czy aromatyczny krem z dyni to znak, że warto udekorować nimi salę. Wbrew pozorom, nie wymagają skomplikowanej aranżacji. Owoce z powodzeniem wystarczy umieścić w wiklinowym koszu i ustawić na parapecie lub barze. Z kolei wydrążona dynia może posłużyć jako dekoracja podłogi, a nawet wejścia do restauracji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl